Postepplus blog 1

Zdrowe buty Postępowe – czyli jak dobrać pierwsze buciki

Zdrowe buty Postępowe – czyli jak dobrać pierwsze buciki/ Postęp Plus – first healthy baby shoes

Oryginalna treść artykułu dostępna tutaj Tutaj

Zapewne każdy rodzic wie ile dylematów przeżywa człowiek wychowując dziecko, zwłaszcza to pierwsze. Karmienie, kolki, nocne wstawanie, pierwsza infekcja, ząbki… I oby to były jedyne Wasze zmartwienia. Bo zdrowe dziecko to cud! Gorzej, kiedy trzeba miesiącami biegać po gabinetach lekarskich w oczekiwaniu na diagnozę… W okolicach roczku warto też pomyśleć o zdrowych bucikach dla Maluszka. I to też nie jest łatwe;)
A wybór mamy ogromny, przynajmniej w teorii. A jak jest naprawdę?


Słyszałam dwie skrajne opinie. Pierwsza, że but dla bobaska musi być mięciutki. Żeby dało się paluszkami dotknąć pięty;) Druga mówi, że ma to być obuwie sztywne, nad kostkę, z usztywnioną piętką, szerokimi paluszkami itd. Gdzieś obił mi się o uszy obcas Thomasa, Zdrowa Stopa, wkładka ortopedyczna… Ale zupełnie nie wiedziałam jaką ostatecznie podjąć decyzję. Pomogła mi znajoma Pani doktor. Pediatra, która wychowała;) mnie, moją siostrę, Jej dzieci a teraz zajmuje się od czasu do czasu naszą córeczką.

Po długiej rozmowie dowiedziałam się, że warto kupić buty z usztywnionym zapiętkiem, dość wysokie – na pewno nad kostkę. Ważne, żeby były ze skóry.
Z szerokimi noskami. Sznurowane, bo łatwiej je dopasować do indywidualnych potrzeb małych stópek. No i żeby w środku były poprawnie wyprofilowane. Długo szukałam, pytałam znajomych, czytałam opinie w sieci. I tak natknęłam się na Polskiego producenta obuwia dziecięcego Postęp Plus.

Jest to polska firma produkująca zdrowe, skórzane butki profilaktyczne dla najmłodszych.


W jej ofercie znajdziecie wiele modeli obuwia dla dziewcząt, chłopców i unisex. Sandały, trzewiczki, paputki w klasycznych i arcy modnych zestawieniach kolorystycznych.


W nasze ręce wpadły czerwone trzewiczki w rozmiarze 20, będę idealne na dłuższe wędrówki. Już nie możemy się ich doczekać. Oby Mała lubiła spacery;)))


Buty są solidnie wykonane. Wyglądają na trwałe, a skóra jest wysokiej jakości. Do czarnego, gumowego spodu pasują czarno-srebrne sznurówki. Jest to fajny akcent dekoracyjny. Przez to buty nie są tak bardzo dosłowne;)

Rozmiarówka jest raczej standardowa, warto jednak upewnić się przynajmniej dwa razy, żeby nie okazało się, że butki nie będą dobrze dopasowane. Według zaleceń lekarza, buty Maluszka nie mogą być dłuższe niż 0,5 cm od stópki dziecka.

W środku mamy wbudowaną wkładkę, co widać na załączonym obrazku. Cała cholewka jest przyjemna i dość miękka oprócz zapiętka, oczywiście.


Czerwone butki to u nas strzał w dziesiątkę, bo Pola kocha biedronki;) Zwłaszcza tą bez ogonka od Misia i Margolci. Nie pogardzi też spacerem do Biedronki u nas
w okolicy;)


Wiem, że z pewnością kuszą Was maleńkie Adidaski, Najeczki i Nju Balansy, ale to nie jest najlepsze obuwie do stawiania pierwszych kroczków. Zwykle są to buty niskie, takie jak nasze – dorosłe. Niestety, ma to niekorzystny wpływ na stawy dziecka i potęguje późniejsze wady postawy. Warto o tym pomyśleć zanim będzie za późno. Choć, absolutnie nie zabraniam Wam kupowania obuwia sportowego dla najmłodszych! Sami też takie mamy. Tata nie mógł się oprzeć;))) Ale – zakładamy je okazjonalnie. Bardziej do wózka i do zdjęć:)


Kolejna sprawa to paputki do chodzenia po domu. I znowu ta sama zasada – wysokie i usztywnione zapiętki, możliwość dosznurowania w stawach. Także do kompletu mamy takie lakierowane biedroneczki w białe kropeczki. Sam cukier, ale zdrowy tym razem:)))

Na koniec kilka zdjęć Naszej Testerki. Patrzcie tylko na co Ona zwróciła uwagę:)

A teraz najważniejsza kwestia – dostępność.
Zapraszam Was na profil firmy Postęp Plus na FB: klik
Tam możecie obejrzeć dostępne wzory butów i je zamówić bezpośrednio u Producenta.

Post by postep